Hlasovanie sa už skončilo

Volám sa Zara. Mám 9 rokov. Ešte donedávna som nevedela, akým dobrým skutkom môžem prispieť aj ja. Jedno ráno, keď som sa zobudila, napadla mi úžasná myšlienka. Bežala som hneď za mamkou. „Mami, môžem použiť svoje našetrené peniaze na dobrú vec?“ Keď som mamke povedala svoj plán, bola nadšená. Sadli sme do auta a navštívili sme prvý obchod pre zvieratká. Nakúpili sme granuly, konzervy, mliečko pre mačky a veľa dobrôt. S plným kufrom jedla pre zvieratká sme dorazili do útulku Malá farma. Tety, ktoré tam pracujú, boli veľmi vďačné. Pohľad do psích očí ma utvrdil, že to nebola moja posledná pomoc pre nich.

Velikánske ďakujeme, Zarka! Milí priatelia, práve čítate o 100 % najšikovnejšom dievčatku menom Zarka, ktorá aby pomohla zachráneným psíkom a mačičkám, otvorila svoju pokladničku a spoločne s mamkou šli nakúpiť potrebné krmivko pre zvieratká. Zarka, aj keď si možno vekovo mladá, Tvoj krásny čin mnohokrát prevyšuje správanie dospelého človeka. Máš velikánske srdiečko, ktoré bije pre záchranu tých, ktorí si bez pomoci človeka samotné neporadia.

 

List napísala a skutok vykonala Zara Lovászová, v šk. roku 2022/2023, žiačky 3. triedy, ZŠ Staničná 13, Košice, poďakovanie napísala Malá farma Košice